08. 07. 2019 10:47 | DENTON/kc

Chlapca (†2) hľadala celá rodina, na druhý deň ho našli mŕtveho v susedovom aute

Polícia nikoho nevypočula a nevzniesla žiadne obvinenie, incident nepovažuje za vraždu.

Sarbesh Gurung.
Sarbesh Gurung. Foto: reprofoto: YouTube/WFAA

Mestom Denton, v americkom Texase, otriasla tragická smrť dvojročného chlapca. Rodine, ktorá sa do USA presťahovala pred štyrmi rokmi z Nepálu, sa zrútil svet. Píše o tom portál star-telegram.com.

Matka uložila svojho syna Sarbesha Gurunga večer do postele, a bolo to poslednýkrát, čo ho videla živého. Keď ho išla skontrolovať, dieťa záhadne zmizlo zo svojej izby. Po chlapcovi sa spustilo veľké pátranie, polícia prehľadal všetky zákutia rodinného domu, žiaľ neúspešne.

Predpokladalo sa, že malý chlapec sa nemohol dostať ďaleko, vonku totiž panovali vysoké teploty. Pátranie napokon malo tragický koniec - bezvládne telo dieťaťa našiel vo svojom aute sused, ktorý išiel ráno do práce. Auto celý čas parkovalo kúsok od domu Sarbeshovcov. Ako sa doňho chlapec dostal, nie je celkom jasné, no s veľkou pravdepodobnosťou, mu v tom nikto nepomáhal.


„Sme zdrvení. Rodina je zdrvená. Matka je v súčasnosti pod dohľadom lekárov. Keď sa dozvedela o smrti syna, dostala panický záchvat," uviedol policajný dôstojník Frank Dixon.

Chlapec do čierneho SUV s tmavými sklami, v ktorom teplota dosahovala 50 °C, zrejme vliezol sám. „Teraz nie je čas, aby sme na niekoho ukazovali prstom, aby sme vznášali obvinenia. Je čas, aby sme sa stretli, trúchlili a spoločne to prekonali," uviedol Dixon.

Polícia nikoho nevypočula a nevzniesla žiadne obvinenie, incident nepovažuje za vraždu. Presnú príčinu smrti - či skutočne išlo o prehriatie organizmu - potvrdí až pitva

Komentáre ( 0)