08. 07. 2019 13:32 | SAN JUAN/kc

Bábätko (†1) sa starému otcovi vyšmyklo z rúk a zahynulo po páde z obrovskej výletnej lode

Loďou sa niesol zúfalý nárek matky dieťaťa, ktoré malo v decembri osláviť ešte iba druhé narodeniny.

Loď Freedom of the seas.
Loď Freedom of the seas. Foto: shutterstock/ Yevgen Belich

Nevinná hra starého otca s vnučkou sa skončila tragédiou. Nešťastie sa stalo na palube jednej z najväčších výletných lodí sveta Freedom of the seas, ktorá práve kotvila v Portoriku.

Rodina z americkej Indiany práve trávila čas na 11. poschodí, keď mal starý otec s vnučkou na rukách zakopnúť, pričom dievčatko sa mu vyšmyklo z rúk a vypadlo cez otvorené okno. Dieťa po asi 50-metrovom páde tvrdo pristálo na betónovom móle. Zomrelo krátko po prevoze do nemocnice. Píše o tom portál Daily Mail.

Zdrvená rodina po tragickom incidente, pochopiteľne, nebola schopná komunikovať. Loďou sa niesol zúfalý nárek matky dieťaťa, ktoré malo v decembri osláviť ešte iba druhé narodeniny.

Svedkovia uviedli, že poschodie, na ktorom došlo k nehode, je jediným v celej lodi, kde sú stále otvorené okná. O tragickom incidente informoval pasažierov cez rozhlas kapitán lode. Vyjadril úprimnú sústrasť rodine a poprosil ostatných dovolenkárov o trpezlivosť, keďže plavidlo sa v prístave zdrží dlhšie, ako sa pôvodne plánovalo.

Najdôležitejšie pre vyšetrovanie smrti dieťaťa budú záznamy z bezpečnostných kamier.

Komentáre ( 0)