12. 07. 2019 10:38 | PELHŘIMOV/kc

Žena drží v aute troch psov aj v najväčších horúčavách. Policajtom odkázala, že je na dovolenke

Majiteľky sa však niektorí ľudia aj zastávali.

Majiteľka chová v aute troch psov.
Majiteľka chová v aute troch psov. Foto: facebook/Lucie V.

Na sociálnych sieťach vyvolali rozruch fotografie troch väčších psov zavretých v aute. Česká majiteľka ich údajne vo vozidle drží celé dni aj v tých najväčších horúčavách. Píše o tom portál tn.cz.

„Prosím o pomoc tých, ktorí videli v Starom Pelhřimove zaparkované auto, v ktorom sú celé dni zavreté tri psy. Podľa miestnych takto majiteľka rieši ubytovanie svojich psov. Prosím touto cestou o informácie, aby oznámenie trestného činu o možnom týraní zvierat mohla čo najskôr začať riešiť polícia," napísal na Facebooku mesta Pelhřimov autorka fotografií.

Majiteľka chová v aute troch psov.
Majiteľka chová v aute troch psov. Foto: facebook/Lucie V.
 

Polícia v tom však problém ani porušenie zákon nevidí. „Psy boli v dobrom zdravotnom stave. Polícia nenašla žiadne pochybenie," uviedla policajná hovorkyňa Stanislava Miláčková. Majiteľka polícii údajne povedala, že je na dovolenke.

Podľa svedkov žena necháva psov v aute aj v najväčších horúčavách. „Necháva ich tam stále. Keď som majiteľke pred dvomi týždňami pohrozil políciou, ta ma vysmiala a odišla," napísal v komentári na facebooku Vít.

Majiteľky sa však niektorí ľudia aj zastávali. Psy podľa nich očividne netrpia a je o ne dobre postarané. Majú vodu, granule a v aute je vraj čisto.

Komentáre ( 0)