18. 07. 2019 09:40 , článok bol aktualizovaný 18. 07. 2019 20:02 | USA/jh, TV Markíza

Aplikácia, ktorá z vás urobí starca, ľudí vystrašila. Autor tvrdí, že fotky do Ruska neposielajú

Aplikácia FaceApp má v súčasnosti cez 80 miliónov užívateľov.

Aplikácia FaceApp
Aplikácia FaceApp Foto: TASR/AP

Nová senzácia pobláznila takmer celý svet, celebrity i známe osobnosti. Aplikácia FaceApp dokáže vašu fotografiu zmeniť tak, že z vás urobí starca alebo starenku. Na internete sa však vzápätí objavilo podozrenie, že všetky snímky, ktoré v aplikácii ľudia použijú, putujú priamo do Ruska.

Rusi by sa tak vraj dostali aj k všetkých fotografiám, ktoré máte uložené v mobile, pretože v aplikácii dávate súhlas na spracovanie fotografií. Táto správa niektorých ľudí vystrašila.

Časopis Forbes ale celú kontroverznú správu vyvracia. Podľa neho sídli server, ktorý aplikáciu FaceApp používa, v Spojených štátoch amerických a nie v Rusku. Forbes zároveň kontaktoval zakladateľa FaceApp Jaroslava Gončarova.

 

„Uploadujeme do cloudu len fotku vybranú používateľom, žiadne iné fotky z telefónu," vyjadril sa Jaroslav Gončarov. Dodáva, že užívatelia môžu požiadať o vymazanie všetkých používateľských údajov, funkcia je v nastaveniach.

„Väčšina obrázkov sa z našich serverov odstráni do 48 hodín. Nepredávame a nezdieľame žiadne používateľské údaje s tretími stranami."

Aplikáciu FaceApp spustili v roku 2017. V súčasnosti má vyše 80 miliónov aktívnych užívateľov.

Aplikáciu si vyskúšal aj predseda vlády Peter Pellegrini:


Komentáre ( 0)