20. 07. 2019 12:06 | VARŠAVA/TVNOVINY.sk

Českej rodine sa v Poľsku pokazilo auto. Tri dni stopovali okoloidúce autá, no nikto im nezastavil

Zo zúfalstva na papier napísali tradičné SOS.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: Štefan Puškáš/TASR

Manželský pár s tromi synmi z Náchoda na tohtoročnú dovolenku v Poľsku len tak nezabudne. Pri návrate z prímorského strediska Mezizdroje v Západopomoranskom vojvodstve sa im rozbilo auto. Pretože im nefungovali telefóny a nevedeli, ako si privolať pomoc, tri dni strávili pri ceste. Autá síce okolo nich prechádzali, no nikto im nezastavil.

Až na tretí deň si ich všimol poľský vodič kamiónu. "Porucha na aute, ktoré si rodina kúpila krátko pred dovolenku, sa im stala na nie príliš frekventovanej ceste pri obci Goleniow , niekoľko kilometrov od Mezizdrojů. V blízkom okolí nebola benzínová stanica ani žiadne domy a prechádzajúce autá vo vysokej rýchlosti si ich nevšímali, preto sa rozhodli napísať na neveľký kus papiera, ktorý mali pri sebe, nápis SOS, " píše český portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na poľskú televíziu TVN24.

Vodič kamiónu najskôr okolo stojaceho auta s českými turistami prešiel, ale po chvíli zastavil a vrátil sa k nim. "Dal som im vodu a zavolal šéfovi do firmy, aby upozornil záchranný systém, ale aj veľvyslanectvo ČR v Poľsku, ktoré sa vzápätí sa svojimi rodákmi kontaktovalo, "uviedol Mazurek v televízii.

Komentáre ( 0)