23. 07. 2019 06:00 | PHILADELPHIA/rd

VIDEO: Pokrývač striech sa zahral na Spidermana. Preliezol 15 poschodí, aby zachránil mamu

Len s kliešťami začal liezť po oplotených balkónoch.

Jermaine už počas lezenia nadol.
Jermaine už počas lezenia nadol. Foto: Reprofoto: Twitter/Ebube Favour

Nezostávalo mu nič iné, len sa zahrať na „Spidermana". Muž z americkej Philadelphie menom Jermaine liezol po viac ako 60 metrov vysokej budove v snahe zachrániť svoju matku. Píše CNN.

Jermainovi zavolala sestra s tým, že 19-poschodovú budovu, v ktorej býva ich matka, zachvátil požiar.

Polícia vystrašeného muža dôrazne žiadala, aby nič nepodnikal na vlastnú päsť. Túto výzvu však 35-ročný stavbár a pokrývač striech neakceptoval a rozhodol sa vziať celú situáciu do vlastných rúk... A nôh.

Len s kliešťami začal liezť po oplotených balkónoch, v snahe dostať sa na 15. poschodie, na ktorom býva jeho mama.

„Pre maminu bezpečnosť urobím všetko, o tú svoju som sa nebál ani náhodou. Nemôže sama vstať z postele a utiecť. Keďže v budove horelo, musel som jej pomôcť," hovorí Jermaine.

 

Keď sa muž dostal na balkón bytu svojej mamy, tá ho ubezpečila, že je v poriadku. Následne sa philadelphský Peter Parker (meno Spidermana) rozhodol pre ďalšie lezenie, tento raz smerom nadol.

To už stihli zaznamenať aj prítomní svedkovia a novinári. Ako následne odvážny chlapík dodal, po zlezení na zem si myslel, že ho zatknú. Stal sa opak - policajti pochopili, o čo ide, a tak ho nechali ísť.

„Keď sa vás hromadí adrenalín a vy si myslíte, že vaša matka zomiera, spravíte všetko, čo môžete," povedal na margo tejto udalosti Jermaine.

Neskôr sa zistilo, že masívny požiar vznikol horiacimi odpadkami. Štyroch obyvateľov budovy a troch policajtov museli hospitalizovať pre nadýchanie sa dymu a vyčerpanie.

Komentáre ( 0)