23. 07. 2019 11:03 | MOSKVA/jh

Otec týral syna (10) hrozným spôsobom. Väznil ho v kôlni s reťazou okolo krku

Chlapcovi sa podarilo ujsť. Hladný vbehol do potravín a hľadal niečo na jedenie.

Týraný chlapec z Ruska
Týraný chlapec z Ruska Foto: Profimedia.sk

Ruský podnikateľ (46) a „budúci" politik týral svojho 10-ročného syna spolu so svojou tehotnou druhou manželkou. Trestal ho hrozným spôsobom. Uviazal mu reťaz okolo krku a väznil ho pripútaného v kôlni alebo v pivnici. Chlapcovi sa podarilo ujsť a vyhľadal pomoc.

Iba 10-ročný Tikhon si pri otcovi veľa vytrpel. Utiekol až vtedy, keď jeho nevlastná matka začala rodiť. Otec ho uviazal o drevenú tyč a odišiel s manželkou do nemocnice. Chlapcovi sa podarilo tyč zlomiť a utiekol do dediny v Krasnodarskom regióne. Bol veľmi hladný, preto vošiel do prvého obchodu s potravinami. Hneď sa ho ujali predavačky, ktoré si všimli reťaz okolo krku. Zavolali políciu.

Chlapca z reťazí vyslobodili hasiči a zaviezli ho do nemocnice. Policajtom prezradil, že ho otec pravidelne väzní aj niekoľko dní a pripevňuje ho reťazou o radiátor alebo v kôlni. Prípad nahlásili aj sociálnym pracovníkom, ktorí sa teraz o chlapca starajú.

Celú vec rieši aj detská verejná ochrankyňa práv, ktorá nariadila dieťa otcovi odobrať a zveriť do opatery matky. Prípadom sa zaoberá aj polícia, uviedla agentúra Profimedia.

Týraný chlapec z Ruska
Týraný chlapec z Ruska Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)