24. 07. 2019 14:03 , článok bol aktualizovaný 24. 07. 2019 14:02 | ŠANGHAJ/kc

Chlapec (13) ukradol lietadlo a havaroval s ním. Potom ukradol ďalšie

Keď policajti prišli k nemu domov, práve si robil domáce úlohy.

Chlapec vyťahuje z hangáru lietadlo.
Chlapec vyťahuje z hangáru lietadlo. Foto: reprofoto: YouTube/CGTN

Čínska polícia vyriešila kuriózny prípad vlámania. Páchateľom bol totiž iba 13-ročný chlapec, ktorý sa pod rúškom noci vlámal do leteckej základne, kde sa pokúsil vzlietnuť s dvomi lietadlami. Informoval o tom portál shanghaiist.com.

Incident sa odohral v dovolenkovom rezorte pri jazere Taihu, ktoré sa nachádza približne 90 km od Šanghaja. Chlapcovi sa podarilo dostať do areálu malého letiska, kde boli zaparkované dve lietadlá SeaRey, ktoré slúžili na okružné lety pre turistov.

Najskôr jedno z lietadiel vytiahol z hangára a prekvapivo rýchlo naštartoval. Vzlietnuť sa mu našťastie nepodarilo, no po pár otočkách na pristávacej dráhe narazil do plota.

Chlapca to však neodradilo a vytiahol von aj druhý stroj. Opakoval sa rovnaký scenár, tentoraz však už bez nehody. Dieťa si uvedomilo, že z lietania nič nebude a z letiska ušlo.


Polícia vypátrala mladého „zločinca" na základe záberov z priemyselnej kamery. Keď prišli k nemu domov, práve si robil domáce úlohy. Rodičia boli šokovaní, že bol takého niečoho schopný.

Na majiteľa lietadiel však spravil veľký dojem. Už iba naštartovať lietadlo bez inštrukcií je obdivuhodné.

„Ten chlapec má potenciál! Dúfam, že v budúcnosti príde na kurz a získa licenciu pilota," povedal v rozhovore pre čínske médiá majiteľ lietadiel.

Rodičia teraz musia zaplatiť 2-tisíc yuanov (260 eur), čo predstavuje iba štvrtinu z celkovej škody, ktorú spáchal ich syn.

Komentáre ( 0)