26. 07. 2019 08:00 | SÝRIA/jh

Fotografia, ktorá zasiahla celý svet: Po nálete sa dievča (5) snaží zachrániť svoju sestričku

Ľudia v provincii Idlib zažili v pondelok hrôzu, akú si nevieme ani predstaviť.

Po nálete v Sýrii sa dievčatko snažilo zachrániť svoju sestru
Po nálete v Sýrii sa dievčatko snažilo zachrániť svoju sestru Foto: Bashar al Sheikh/ SY-24

Sýrske a ruské bombardovanie civilných oblastí v Sýrii má hrozivú bilanciu. Bomby padali aj medzi rodiny s malými deťmi. Po hroznom útoku sa po celom svete začala šíriť fotografia, na ktorej sa malé dievčatko snaží zachrániť svoju sestričku. Drží ju iba za tričko nad sutinami domu. V pozadí vidieť zúfalého otca, ktorý im pribehol na pomoc.

Pri náletoch v provincii Idlib zasiahli bomby trh so zeleninou v meste Maarat Numán a dva obytné bloky úplne zničili. Podľa Daily Mail sa muž na fotografii volá Amdžád al-Abduláh. Pri nálete prišiel o manželku aj o tri deti.

Na snímke, ktorú zhotovil fotograf Bashar al Sheikh, je vidieť päťročnú Riham, ktorá chcela zachrániť svoju sedemmesačnú sestričku Tuqu. Obe napokon spadli a previezli ich v kritickom stave do nemocnice. Riham svojim zraneniam podľahla.

Prvé zábery z hrozného incidentu priniesol sýrsky portál SY-24. Fotograf, ktorý bol medzi prvými na mieste nešťastia, uviedol: „Bolo to hrozné. Spadli z približne piateho poschodia. Kričali a plakali, prosili o pomoc."

Ako uvádza Daily Mail, v Sýrii zomrelo od apríla tohto roku ďalších približne 600 civilistov, medzi ktorými je aj mnoho detí.

Komentáre ( 0)