27. 07. 2019 13:49 | NAI DILÍ/TASR

V rozvodnenej rieke v Indii uviazol rýchlik. Zachraňovali stovky ľudí

Rušňovodiča zaskočili monzúnové záplavy.

Rýchlik Mahalaxmi Express uviazol v rozvodnenej rieke
Rýchlik Mahalaxmi Express uviazol v rozvodnenej rieke Foto: Indian Navy via AP

Vyše 500 cestujúcich evakuovali v sobotu z vlaku, ktorý v dôsledku monzúnových záplav uviazol medzi dvoma stanicami neďaleko indického mesta Bombaj. Píše o tom agentúra DPA na základe oznámenia krízového štábu v indickom federálnom štáte Maháraštra.

Rýchlik Mahalaxmi Express viezol zhruba 700 pasažierov. Indická tlačová agentúra PTI uviedla, že vlak uviazol vo vodách z koryta vyliatej miestnej rieky približne 90 kilometrov od Bombaja.

Medzi cestujúcimi bolo aj deväť tehotných žien, ale nikomu z pasažierov ani členov posádky sa nič nestalo. Záchranná operácia, na ktorej sa zúčastnili vrtuľníky, člny i potápači, trvala okolo štyri hodiny.

Na miesto udalosti sa dostavili aj sanitky a niekoľko desiatok lekárov. Na prepravu ľudí do konečnej stanice bol zriadený špeciálny záchranný vlak, spresňuje agentúra AFP.

V Indii - i v južnej Ázii ako takej - trvá obdobie monzúnových dažďov od júna do septembra. V priebehu júla tam v dôsledku búrok zahynulo už takmer 300 ľudí.

Mahalaxmi Express, patriaci železničnej spoločnosti Indian Railways, premáva na dennej báze medzi západoindickými mestami Bombaj a Kolhápur.

Komentáre ( 0)