31. 07. 2019 14:38 | FRANKFURT NAD MOHANOM/TV Markíza/TASR

Útočník, ktorý hádzal ľudí pod vlak, je duševne chorý. Doma zamkol rodinu a potom vraždil

Pred železničnou stanicou sa za chlapca (†8) modlilo asi 400 ľudí.

Po tragédii vo Frankfurte nad Mohanom
Po tragédii vo Frankfurte nad Mohanom Foto: TASR/AP

Nebol to zrejme vopred naplánovaný útok ani pomsta. Dva dni po tom, čo muž pôvodom z Eritrey sotil pod vlak matku s dieťaťom, sa objavujú nové skutočnosti. Nemci medzitým smútia i protestujú.

Mala to byť smútočná ceremónia, napokon sa ale neplánovane začala protestom. Časť ľudí, ktorí sa zhromaždili pred hlavnou stanicou vo Frankfurte, dávali tragédiu za vinu príliš benevolentnej migračnej politike v Nemecku, druhá skupina kričala opak. Stíchli až keď sa začala vigília.

Za osemročného chlapčeka, ktorý pád pod prichádzajúci vlak neprežil, sa modlilo asi 400 ľudí. Jeho matka sa zo zranení zotavuje v nemocnici.

Tragédia vo Frankfurte nad Mohanom
Tragédia vo Frankfurte nad Mohanom Foto: TASR/AP
 

Podozrivý muž je vo vyšetrovacej väzbe. Podľa informácií nemeckých médií mal psychické problémy, tento rok sa vo Švajčiarku, kde s rodinou žil, liečil na psychiatrii.

Pri pondelkovom incidente na hlavnej železničnej stanici vo Frankfurte nad Mohanom sotil muž z nástupišťa do koľajiska matku s dieťaťom vo chvíli, keď k nemu prichádzal vysokorýchlostný vlak ICE. Žena vo veku 40 rokov, pochádzajúca zo spolkovej krajiny Hesensko, vyviazla so zraneniami, jej osemročného syna však vlak zachytil a na mieste usmrtil.

Útočník údajne napadol na stanici aj 78-ročnú ženu, ktorá však z nástupišťa nespadla. S pomocou svedkov sa ho podarilo zadržať, keď následne z miesta činu utekal. Motív jeho konania je stále nejasný.

Zadržaný bol vzatý do vyšetrovacej väzby a čelí podozreniu z vraždy a dvojnásobného pokusu o vraždu. Polícia uviedla, že tento muž minulý štvrtok zamkol svoju manželku a deti vo veku jeden, tri a štyri roky, ako aj susedu v ich bytoch vo švajčiarskom meste Wädenswil. Susedu tiež napadol a ohrozoval ju nožom.

 

Komentáre ( 0)