31. 07. 2019 20:19 | PARÍŽ/TASR

Viacero ľudí vo Francúzsku sa otrávilo neznámou látkou v rozdávaných cigaretách

Jedna z obetí bola natoľko dezorientovaná, že konzumovala štrk.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Doucefleur/shutterstock.com

K viacerým lúpežiam došlo v stredofrancúzskom meste Roanne po tom, čo sa niekoľko ľudí otrávilo neznámou látkou, ktorú obsahovali ručne šúľané cigarety. Tie v uliciach mesta rozdávali neznámi muži. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Všetkých šesť obetí, ktorými sú mladí ľudia, vyfajčilo dve až štyri darované cigarety, ktoré im v posledných dňoch v Roanne ponúkli zdanlivo náhodní okoloidúci. Podľa vyšetrovateľov cigarety obsahovali látku, ktorá obetiam spôsobila krátkodobé ťažké psychické problémy. 

Jedna z obetí bola natoľko dezorientovaná, že konzumovala štrk, ďalšia sa po príchode privolaných záchranárov správala agresívne. Poškodených páchatelia okradli o mobilné telefóny a iné osobné veci.

Prokurátor v meste Roanne Abdelkrim Grini pre AFP uviedol, že k podobnému prípadu už síce došlo na francúzskom ostrove Réunion v Indickom oceáne, avšak na Francúzskej pevnine ide o vôbec prvý takýto incident. 

Francúzske úrady v súčasnosti analyzujú vzorky odobraté z ohorkov cigariet, ako aj krvi obetí s cieľom zistiť, akú toxickú látku páchatelia použili.

Komentáre ( 0)