01. 08. 2019 12:41 | RÍM/TASR

V Taliansku zahynul pri nehode motorkár zo Slovenska

Ďalšieho Slováka chcela skontrolovať nemecká polícia, no hneď po zastavení zaspal.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Bližšie neidentifikovaný motocyklista zo Slovenska zahynul v stredu večer pri dopravnej nehode v talianskom alpskom regióne Južné Tirolsko. Informoval o tom vo štvrtok regionálny spravodajský portál Südtirol News.

Nehoda sa stala o 19.17 h na okraji obce Naturno (nem. Naturns). Motocykel so Slovákom sa čelne zrazil s autom, účastníkom však bol aj vodič minibusu.

Motorkár podľahol svojim zraneniam priamo na mieste nehody. Dovolenkárku z Nemecka, ktorá bola zranená ľahko, previezli do nemocnice v blízkom meste Merano.

Pri nehode zasahovali záchranári tzv. Bieleho kríža, ako aj hasiči a príslušníci žandárskeho zboru (karabinieri), uviedol portál Südtirol News.

Nadrogovaný Slovák v Nemecku

Polícia v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko sa rozhodla podrobiť dopravnej kontrole Slováka, ktorého spôsob jazdy po ceste medzi mestami Furth im Wald a Eschlkam upútal pozornosť hliadky. Nemenovaný vodič vo veku 43 rokov však po zastavení na parkovisku zaspal, uviedol v noci na štvrtok spravodajský portál Wochenblatt.

Dôvod, prečo Slovák upadol do spánku, policajti "rýchlo zistili" - krátko predtým požil "značné množstvo" nešpecifikovaných drog. V jeho vozidle navyše našli ďalšie omamné látky.

Motoristovi pri kontrole, ktorá bola vykonaná ešte v utorok predpoludním, odobrali krv, zadržali slovenský vodičský preukaz a zamedzili mu v ďalšej jazde. Nemecké orgány voči nemu vedú viacero konaní.

Komentáre ( 0)