04. 08. 2019 11:00 | EL PASO/TVNOVINY.sk

Streľba v nákupnom centre v Texase má svojho hrdinu. Bývalý vojak zachránil niekoľko detí

Keď ozbrojený mladík spustil streľbu, Glendon Oakley práve nakupoval v obchodnom centre.

Vigília za obete streľby v Texase.
Vigília za obete streľby v Texase. Foto: AP Photo/John Locher

Hrdinom sobotňajšej streľby v texaskom El Pase sa stal bývalý vojak Glendon Oakley. Z obchodné centrá, kde 21-ročný útočník zabil 20 ľudí, totiž vyniesol niekoľko detí. Na sociálnych sieťach teraz množstvo užívateľov vyzdvihuje jeho chvályhodný čin, píše český portál Novinky.cz, ktorý sa odvoláva na britský server Daily Mail.

Keď ozbrojený mladík spustil streľbu, Glendon Oakley práve nakupoval v obchodnom centre.

Keď začul prvé výstrely ihneď vytiahol svoju legálne držanú zbraň a hľadal miesto, kde by sa skryl. Keď si všimol skupiny ľudí, ktorá vybiehala z jedného obchodu, pridal sa k nej a snažil sa dostať z nákupného centra von na parkoviisko. Cestou ale zbadal panikáriace deti bez rodičov, ktoré pobehovali okolo a nevedeli, čo robiť. "Snažil som sa ich pozbierať, koľko som len mohol a utiecť. Boli hrozne vystrašené, stále sa mi vyšmykávali z rúk," opísal udalosti.

Nakonec sa mu ale predsa len pár detí podarilo bezpečne z obchodného centra vyviesť. Na parkovisku ho zastavil policajt, ​​aby overil, či oným strelcom nie je práve Oakley - koniec koncov mal pri sebe zbraň. "Musel som mu doložiť, že mám zbrojný preukaz a všetko mu vysvetliť. Potom ma pustil," dodal

Muža následne vyspovedala miestna televízia. Jeho príbeh zaujal divákov a odozva na sociálnych sieťach nenechala na seba dlho čakať. Pre mnohých to bol hrdina tragickej udalosti.

Gledona Oakleyho vyspovedala miestna televízia


Komentáre ( 0)