07. 08. 2019 06:35 | LOS ANGELES/TASR

Po rokoch na úteku zatkli milionára Chadwicka, udali ho pre štedrú odmenu

Vinia ho zo zaškrtenia manželky, on však tvrdí, že to urobil údržbár.

Na nedatovej snímke Peter Chadwick.
Na nedatovej snímke Peter Chadwick. Foto: Newport Beach Police Department via AP

Amerického milionára Petra Chadwicka, ktorý bol na úteku viac ako štyri roky, zatkli v nedeľu v Mexiku a vydali do USA, aby čelil súdnemu procesu pre obvinenie z vraždy svojej manželky v ich kalifornskom dome. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.

V Británii narodeného 55-ročného Chadwicka objavili neďaleko metropoly Mexiko vďaka tipu po tom, ako úrady ponúkli odmenu 100-tisíc dolárov (89.230 eur), uviedla americká polícia.

Chadwick v roku 2012 zavolal políciu a tvrdil, že údržbár zabil jeho manželku Quee Choo Lim a jeho zobral ako rukojemníka. Uviedol, že vrah ho donútil ísť autom do Mexika s cieľom zbaviť sa tela obete.

Avšak americká polícia, ktorá ho zatkla niekoľko kilometrov severne od hranice, si všimla na jeho krku stopy po škriabaní a tiež čiastočky zaschnutej krvi pod jeho nechtami.

Peter Chadwick na archívnej policajnej snímke zo 17. októbra 2012.
Peter Chadwick na archívnej policajnej snímke zo 17. októbra 2012. Foto: Newport Beach Police Department via AP
 

V dome manželov objavili miesto činu a podozrivý ich nakoniec priviedol k odpadkovému kontajneru neďaleko kalifornského San Diega, kde ukryl telo. Manželku údajne uškrtil pri hádke týkajúcej sa finančného vyrovnania po možnom rozvode.

Chadwicka, ktorý zbohatol ako realitný investor, prepustili v decembri 2012 na kauciu milión dolárov (891.700 eur), pričom odovzdal svoje americké a britské pasy. Avšak v roku 2015 ušiel a snažil sa oklamať políciu stopami naznačujúcimi, že žije v Kanade. Po celý čas bol podľa polície v Mexiku. Mal falošné doklady a žil vo veľkom byte v meste Puebla, ktoré majú v obľube americkí vysťahovalci.

Ak Chadwicka uznajú vinným z vraždy, hrozí mu doživotné väzenie, dodáva AFP.

Zdroj: youtube/CBS Los Angeles

Komentáre ( 0)