08. 08. 2019 05:59 | EL PASO/TASR

Trump sa stretol so svedkami streľby v El Pase

Demokratická kongresmanka Escobarová vopred oznámila, že sa s ním nestretne.

Ľudia v mexickom meste Juarez si uctili obete pálením sviečok.
Ľudia v mexickom meste Juarez si uctili obete pálením sviečok. Foto: TASR/AP/Christian Chavez

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou sa v stredu v texaskom meste El Paso stretli s tými, ktorí prežili streľbu, pri ktorej počas víkendu zahynulo 22 ľudí, píše agentúra AP.

Trumpa s manželkou privítali na letisku texaský guvernér Greg Abbott a starosta mesta El Paso Donald Margo.

Prezidentský pár so svojou kolónou pricestoval do tamojšej univerzitnej nemocnice za prísnych bezpečnostných podmienok. Navštívili tam zranených a pozostalých obetí masakry. Stretli sa taktiež so zdravotným personálom, záchranármi a zasahujúcimi zložkami.

Trumpovci pred El Pasom hovorili aj s obeťami streľby v meste Dayton v americkom štáte Ohio. Trumpove návštevy v oboch mestách sprevádzali demonštrácie a vlna kritiky.
Niektorí demokrati ako aj obyvatelia El Pasa tvrdia, že Trumpova prudká rétorika podnietila nenávisť v meste, ktorá mohla prispieť k útoku.

V El Pase v nákupnom centre Walmart, bežne navštevovanom Hispáncami, spáchal masaker strelec, ktorý použil na opis ilegálneho prisťahovalectva Trumpov viackrát vyslovený výraz "invázia".

Miestna demokratická kongresmanka Veronica Escobarová vopred oznámila, že s prezidentom sa nestretne.

Prezident pred El Pasom absolvoval návštevu Daytonu, kde útočník Connor Betts taktiež počas víkendu zastrelil deväť ľudí vrátane vlastnej sestry. V texaskom El Paso na hranici s Mexikom bolo v sobotu zastrelených 22 osôb. Išlo o dve masové streľby v Spojených štátoch za necelých 24 hodín.

Pozrite si archívne video.

 

Komentáre ( 0)