08. 08. 2019 12:02 | ALGARVE/mal

Dráma na palube Ryanairu. Cestujúci si chcel presadnúť ku kamarátovi, zatkla ho polícia

Členka posádky ho totiž obvinila z toho, že ju úmyselne sotil.

Dráma na palube lietadla.
Dráma na palube lietadla. Foto: reprofoto/twitter/Islam768

Dvojica kamarátov sa po hudobnom festivale v Portugalsku vracala späť do Londýna. Pozitívne zážitky však skončili drámou, na ktorú tak skoro nezabudnú.

Celý konflikt začal po tom, čo si chcel 20-ročný Rafik prisadnúť ku známemu, pri ktorom bolo voľné miesto. Letuška ale zámenu odmietla, a tak sa vrátil na svoje pôvodné miesto.

A práve pri presune to celé vyvrcholilo. Členka posádky ho totiž obvinila z toho, že ju úmyselne sotil. On to však popiera. Podľa slov jeho kamaráta je však ale možné, že pri vracaní sa do nej neúmyselne narazil.

„Zrazu utekala na druhý koniec lietadla a zavolala políciu. Nevedeli sme, čo sa deje, až kým na palubu neprišli policajti," povedal Rafik pre portál Daily Mirror.

Tí sa ho násilím snažili vyniesť z lietadla. Spolucestujúci neváhal a celý incident natočil na mobil. Na videu je počuť, ako Rafik na policajtov kričí, že mu ubližujú. Nakoniec sa vzdal a dobrovoľne opustil lietadlo.

Oboch mladíkov predviedli na policajnú stanicu na vypočúvanie, odkiaľ ich vzápätí pustili bez pokuty či obvinení. Vrátili sa na hotel, kde si kúpili nové letenky domov. Tentokrát však cez inú spoločnosť.

„Mám rozrezanú ruku a momentálne ma strašne páli. Ďalej mám vyvrtnutý členok a bolí ma krk," opísal v rozhovore.

Letecká spoločnosť Ryanair sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila. Autorovi videa ale poslala email, v ktorom ho informuje o tom, že s nimi už nemôže lietať.

„Kvôli vášmu rušivému správaniu na našom lete 7. augusta máte zákaz lietať s Ryanairom," píše sa v stanovisku.

Komentáre ( 0)