13. 08. 2019 11:34 | EL REBOLLO/kc

Turistov straší ďalší predátor. Na španielskom pobreží útočia "morské pirane"

K najnovšiemu útoku došlo pri pláži El Rebollo v provincii Alicante.

Húf krájačov skákavých.
Húf krájačov skákavých. Foto: shutterstock/bulentevren

Na juhovýchodnom pobreží Španielska došlo v krátkom čase už k druhému útoku „morskej pirane" na človeka. Ryba so slovenským názvom krájač skákavý (lat. Pomatomus saltatrix) dostala túto prezývku na základe spôsobu lovu, ktorý pripomína riečne pirane. Informoval o tom portál murciatoday.com.

K najnovšiemu útoku došlo pri pláži El Rebollo v provincii Alicante. Ryba zaútočila v plytkej vode na španielsku turistku. Žena si najskôr myslela, že stúpila na sklenený črep, no lekári v nemocnici zistili, že jej zranenie spôsobila dravá ryba. Krájač skákavý sa vo svetových moriach a oceánoch vyskytuje v hojnom počte, väčšinou však útočí v hlbokej vode a v húfoch. Tieto ryby dorastajú do dĺžky 80 cm a majú veľmi ostré zuby. ktorými dokážu vytrhávať kusy mäsa.

Plavčíci zo spomínanej pláže spolu s dobrovoľníkmi po rybe pátrali a nakoniec sa potvrdilo, že išlo o krájača skákavého.

Išlo už o druhý prípad. Pri neďalekej pláži El Pinet pred dvomi týždňami morské pirane zranili dve deti. Miestne úrady odvtedy ľudí pred vstupom do vody upozorňujú na možné nebezpečenstvo.

Komentáre ( 0)