15. 08. 2019 06:00 | LONDÝN/rd

Ženu počas sedenia v záhrade pohrýzol pavúk. Zakrátko sa začal jej boj o život

Synovi povedala, že sa bojí, že zomrie.

Pavúk
Pavúk Foto: Shutterstock.com

Pokojné sedenie sa takmer skončilo hrôzou. Štyridsaťročná Rebecca Matthewsová-Johnsonová z britskej provincie Bassetlaw sedela večer doma v záhrade s manželom Daveom, keď zrazu zacítila na nohe pohryznutie, zrejme od pavúka. Píše The Sun.

Prešlo len 72 hodín a povolaním zdravotná sestra mala takú horúčku, že synovi povedala, že sa bojí, že zomrie.

Keď jej noha napuchla a sčervenala, odviezli ju do tamojšej nemocnice. Lekári zistili, že má príznaky vzniku sepsy.

„Ak by som nešla do nemocnice, ktovie, ako by to dopadlo. Zrejme by sa však naplnil ten najhorší scenár. Nikdy v živote som sa necítila tak zle. Pot sa zo mňa doslova lial," opisuje nepríjemné chvíle Rebecca.

„Keď som synovi povedala, že sa bojím, že umriem, zasmial sa. Vedela som, že niečo nie je v poriadku. Nemohla som na to ani len položiť prst," dodáva.

Po niekoľkých dňoch sa necítila dobre a všimla si, že ju na pravej nohe v blízkosti miesta uhryznutia svrbí koža. Tá vraj pomaly menila farbu na jasne červenú.
Rozhodla sa tak navštíviť svojho lekára, ktorý jej predpísal antibiotiká, ktorá však podľa nej nezaberali.

„Stále som sa cítila strašne, na mieste pohryznutia sa začal tvoriť absces. Jed sa šíril z kolena na spodnú časť nohy," vysvetľuje.

V tej chvíli začala mať Rebecca problém s pamäťou, pričom horúčka a zimnica sa stupňovali. Namerali jej 40 stupňov Celzia a frekvenciu tepu 122 úderov za minútu.

Absces jej vyoperovali, nasledujúce dva týždne sa zotavovala z ťažkej bakteriálnej infekcie. Jedna z jej sestier tvrdí, ak by neprišla do nemocnice takto včas, sepsa by sa mohla rozšíriť naplno.

Rebecca odkazuje ľuďom, aby ani pri najmenšej pochybnosti neváhali vyhľadať odbornú pomoc. „Nestojí to za to riziko. Moja rodina mohla byť bezo mňa alebo mi mohli amputovať nohu. Som rada, že som nažive," uzavrela.

Komentáre ( 0)