19. 08. 2019 10:08 | FLAMETREE/kc

Obrovský varan zaútočil na manželský pár. Spôsobil im hrozivé zranenia

Varany dokážu spôsobiť svojim pazúrmi obrovské rany a ich ostré zuby preniknú do ľudského mäsa bez najmenších problémov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/flo129

Dôchodcovský pár z austrálskeho štátu Queensland prežil útok veľkého varana. Reg Eggers (72) a jeho manželka Julie Eggersová (64) utrpeli vážne zranenia, keď sa z pazúrov jaštera snažili zachrániť svojho psa.

K incidentu došlo neďaleko ich domu v meste Flametree na severe Queenslandu. Všetko sa začalo, keď sa fenka Lily (kríženec Jacka Rusella) rozbehla za dospelým varanom, ktorý sa zrazu otočil a zaútočil. Informoval o tom austrálsky portál abc.net.au.

Reg Eggers s manželkou pribehli psovi na pomoc, no jašter sa nezľakol - naopak začal byť ešte agresívnejší a pustil sa aj do staršieho páru. Varan so zubami ostrými ako žiletky spôsobil dôchodcom obrovské rany. Muža pohrýzol do nohy aj do ruky, a spôsobil mu tým masívne krvácanie. Jeho žena utrpela škaredé zranenie nohy. 

Nebyť rýchleho príchodu záchranárov, obaja by vykrvácali. Najhoršie zranenia utrpel pes. Majitelia si už mysleli, že to neprežije, no po ošetrení vo veterinárnej ambulancii sa ukázalo, že aj Lily bude v poriadku.

Niektoré druhy varanov, ktoré majú v Austrálii skupinové pomenovanie goannas, dorastajú do dĺžky až dvoch metrov. Ich útoky na ľudí sú zriedkavé. Odborník, ktorý sa venuje chovu týchto plazov si myslí, že manželia mali obrovské šťastie. Varany dokážu spôsobiť svojim pazúrmi obrovské rany a ich ostré zuby preniknú do ľudského mäsa bez najmenších problémov.

Komentáre ( 0)