19. 08. 2019 16:34 | KYJEV/TASR

Škandál na návšteve Ukrajiny: Manželka izraelského premiéra zahodila chlieb so soľou

Už počas letu mala konflikt s posádkou lietadla, ktorej vyčítala, že ju poriadne neprivítala na palube.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu s manželkou počas tradičného privítania na letisku v Kyjeve.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu s manželkou počas tradičného privítania na letisku v Kyjeve. Foto: reprofoto: YouTube/Видимо-Невидимо

Štátna návšteva izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na Ukrajine odštartovala škandálom. O rozruch sa postarala manželka predsedu izraelskej vlády Sarah Netanjahuová, keď počas uvítacej ceremónie hodila na zem chlieb so soľou, informoval o tom denník Ukrajinská pravda.

Izraelského premiéra čakali pri lietadle tri dievčatá v národných krojoch, ktoré mu podali chlieb so soľou. Netanjahu si kúsok odždibol a zjedol, následne na to isté vyzval manželku, ktorej podal ďalší kúsok chleba. Sarah Netanjahuová ho však zahodila na zem a následne si s úsmevom prebrala kyticu.


Tradičné slovanské privítanie je pri tom prejavom najhlbšej úcty a rešpektu voči hosťovi. Podľa spomínaného denníka to však nebol prvý prešľap Sarah Netanjahuovej. Už počas letu mala konflikt s posádkou lietadla, ktorej vyčítala, že ju poriadne neprivítala na palube.

Dokonca sa mala „dobíjať" do kabíny pilota, no vraj ju tam nepustili. Izraelské média jej zvláštne a často arogantné spôsoby riešili aj v minulosti. Najčastejšie išlo o surové zaobchádzanie s podriadenými.

Komentáre ( 0)