20. 08. 2019 11:17 | NEW JERSEY/kc

Počas jednej hodiny zahynuli v rozpálených autách dve jednoročné deti

Obidva prípady vyšetruje polícia, ktorá zatiaľ nevzniesla voči nikomu obvinenia.

Auto, v ktorom zahynulo dievčatko.
Auto, v ktorom zahynulo dievčatko. Foto: reprofoto: YouTube/CBS Philly

Počas jednej hodiny zomreli v rozhorúčených autách v dvoch rôznych štátoch USA dve deti. Od začiatku leta takýmto spôsobom v Spojených štátoch zomrelo už 35 detí.

Predposledný prípad sa stal v piatok na parkovisku pred vlakovou stanicou v meste Lindenwold, v štáte New Jersey. O život prišlo dievčatko (†1), ktoré bolo v rozhorúčenom minivane zavreté až 8 hodín. V tom čase malo byť v opatere svojho strýka. Jej otec, ktorého nedávno po 18-tich mesiacoch prepustili z väzenia, krutej správe nechcel uveriť. Zlomený muž práve v týchto dňoch na úradoch vybavoval žiadosť o zverenie dcérky do opatery.


„Ako niekto môže zabudnúť, že v aute s ním sedí malé dieťa, ktoré neustále robí hluk? Zabil si moju dcéru!," odkázal v rozhovore pre portál CBS Philly otec dievčatka svojmu bratovi.

Ďalší tragický prípad úmrtia dieťaťa zaznamenali o 1500 km ďalej v štáte Mississippi v meste Booneville. Otec zabudol, že jednoročného chlapca vyzdvihol z jaslí skôr ako zvyčajne. 


Keď si večer uvedomil, že chlapec bol celý čas v aute, už bolo neskoro. Syna (†1) našiel v rozpálenom aute bez známok života.

Obidva prípady vyšetruje polícia, ktorá zatiaľ nevzniesla voči nikomu obvinenia.

Komentáre ( 0)