21. 08. 2019 10:00 | PRAHA/jh

Otrasná skúsenosť pani Dominiky. Nechceli ju pustiť do supermarketu s asistenčným psom

Zadržala ju ochranka, ktorá nebrala do úvahy ani preukaz ZŤP.

Ilustračná snímka - asistenčný pes
Ilustračná snímka - asistenčný pes Foto: shutterstoc.com

V sobotu si išla pani Dominika z českého mesta Dobřichovice nakúpiť. To ešte nečakala, do akej hroznej situácie sa dostane. Keďže je zdravotne postihnutá, všade so sebou berie asistenčného psa, ktorý jej pomáha v každodennom živote. Portál tn.cz píše, že ženu zadržala ochranka ako nejakého zlodeja. Nechceli ju vpustiť so psom dnu.

Nepomohlo, že mala so sebou preukaz ZŤP (zdravotne ťažko postihnutá). Situácia sa vyhrotila a pani Dominika sa psychicky zrútila. „Nikdy som nič podobného nezažila a do Lidlu som pred tým chodila rada. Po dnešnom zážitku sa budem báť skúsiť to zas," uviedla pani Dominika vo svojej sťažnosti.

Ochranka ju údajne podozrievala z toho, že psa nepotrebuje, lebo jej očividne nič nie je. Tým sa to ale neskončilo. „Z toho stresu mi bolo hrozne zle. Presvedčila som ich ale, aby ma zaviedli za manažérom predajne. Ten povedal, že asistenčný pes do predajne môže," dodala podľa portálu tn.cz pani Dominika.

Keď si potom chcela ísť pani konečne nakúpiť, prišlo jej nevoľno. Zavolala aj manžela na pomoc. Členka ochranky ju ale nenechala na pokoji. Aj napriek tomu, že jej manažér dovolil vojsť do obchodu, vyhľadala ju a ešte jej psa vytýkala. To už pani Dominika nezvládla, vybuchla a odišla s manželom radšej preč.

Svoj zážitok popísala na profile spoločnosti na sociálnej sieti. Tá sa potom pani Dominike ospravedlnila.


Komentáre ( 0)