23. 08. 2019 06:00 | PRETORIA/rd

Muž sa počas opravovania plota chrbtom otočil k levom. Kruto na to doplatil

Svoj výbeh ponúkal na predaj.

Leon van Diljon s jedným zo svojich levov.
Leon van Diljon s jedným zo svojich levov. Foto: Facebook/Mahala View Lion Game Lodge

Hrozný prípad z Juhoafrickej republiky. Tri levy usmrtili svojho majiteľa počas toho, ako v ich výbehu opravoval plot. Píše Mirror.

Sedemdesiatročný Leon van Biljon, známy ako „leví muž", pracoval v blízkosti dvoch levov Ramba a Nakitu a levic Katryn vo výbehu v Hammanskraale, severne od hlavného mesta Pretoria.

Muž v domnienke, že levy veľmi dobre pozná, vošiel do ich uzavretého priestoru aby opravil plot. K šelmám sa však otočil chrbtom, čo sa mu stalo osudným. Jeden z levov sa na neho vrhol a zahryzol sa mu do krku.

Záchranári okamžite vyrazili na miesto, mužovi v kaluži krvi však už pomôcť nedokázali. Okolo nehybného tela stáli tieto dravé tvory.

Keďže sa k nim lekári nemohli dostať, nezostávalo nič iné, len ich zastreliť. Van Biljon podľahol početným zraneniam, pomôcť sa mu už nedalo.

Poprava levov rozhorčila zvieracích aktivistov. „Ďalšia smrť spôsobená levom vychovaným v zajatí len preto, aby slúžil ako nejaký vzdelávací nástroj pre verejnosť," napísala na Facebooku organizácia Captive Wildlife Watchdog.

Van Biljon ponúkol pred smrťou svoj výbeh na predaj, požadoval zaň v prepočte viac ako 240-tisíc eur.

Komentáre ( 0)