01. 09. 2019 21:39 | WASHINGTON/TASR

Streľba v Texase si vyžiadala sedem obetí na životoch a 22 zranených

Úrady nemajú podľa Gerkeho zatiaľ jasno v tom, aký bol motív útoku

Útočníka zabili policajti počas prestrelky.
Útočníka zabili policajti počas prestrelky. Foto: TASR/AP

Až sedem obetí na životoch a 22 zranených si podľa najnovších informácií vyžiadala sobotňajšia streľba na západe amerického štátu Texas. S odvolaním sa na nedeľňajšie vyhlásenie šéfa miestnej polície v meste Odessa o tom informovala agentúra AP. 

Obete boli vo veku od 15 do 57 rokov, pričom útočník použil "zbraň typu AR", uviedol počas tlačovej konferencie šéf odesskej polície Michael Gerke. 

Úrady nemajú podľa Gerkeho zatiaľ jasno v tom, aký bol motív útoku, pri ktorom utrpeli zranenia aj traja príslušníci bezpečnostných zložiek.

Christopher Combs, agent Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), ktorý vedie vyšetrovanie daného prípadu, uviedol, že úrady nepredpokladajú jeho spojitosť s terorizmom. 

Gerke nateraz odmietol zverejniť identitu páchateľa s tým, že bude oznámená neskôr. Vyšetrovatelia však už skôr uviedli, že ide o belocha vo veku od 30 do 40 rokov.
K streľbe došlo v sobotu popoludní v oblasti mesta Odessa, približne 480 kilometrov západne od Dallasu.

Pôvodné chaotické správy hovorili o tom, že strieľať začali zrejme až dvaja páchatelia jazdiaci na autách. Následne sa však vyjasnilo, že išlo len o jedného strelca, ktorého napokon zabili policajti.

Vodiča jazdiaceho na vozidle značky Honda sa najskôr pokúsil zastaviť člen policajnej hliadky v blízkosti mesta Odessa. Muž však zastaviť odmietol a policajta postrelil. Neskôr svoje auto opustil a ukradol poštové vozidlo. Z neho potom strieľal na náhodné obete, napríklad na hostí reštaurácie a na ľudí v obchodnej zóne 116-tisícového mesta Odessa.
Útočníka napokon zabili policajti počas prestrelky v blízkosti kina v tom istom meste.
AR-15 je radou civilných verzií samonabíjacích útočných pušiek, ktoré sa v armádnych verziách preslávili ako M16 a M4.

Komentáre ( 0)