02. 09. 2019 11:34 | KYJEV/jh

Bezcitná matka nechala dve malé deti zamknuté v byte 9 dní. Na súde sa ešte aj smiala

Mladší chlapček zomrel na podvýživu, nemal ani dva roky.

Vladislava Trokhimchuková utýrala na smrť svojho syna
Vladislava Trokhimchuková utýrala na smrť svojho syna Foto: Profimedia

Trojnásobná matka Vladislava Trokhimchuková (23) nechala svoje dve malé deti zamknuté v byte v Kyjeve a odišla s priateľom na celých deväť dní na dovolenku. Vzali so sebou iba svoju novorodenú dcéru.

Deti neboli schopné sa o seba postarať. Našli ich v hrozných podmienkach. Chlapček Danill zomrel na podvýživu, jeho o rok staršia sestrička Anna zázrakom prežila. Ukrajinské médiá zverejnili aj hrôzostrašné zábery z bytu, kde boli deti zatvorené. Všade bol neporiadok, špina aj výkaly.

Matka nechala malé deti zamknuté v byte 9 dní
Matka nechala malé deti zamknuté v byte 9 dní Foto: Profimedia
 

Chladnokrvná matka sa minulý týždeň dozvedela rozsudok. Súd ju zatiaľ poslal do väzenia na tri roky, potom sa bude môcť starať o najmladšiu dcéru, uviedla agentúra Profimedia.

Prípad sledujú už dva roky na Ukrajine milióny ľudí, ktorí sú z krkavčej matky znechutení. Na súde neukázala žiadnu ľútosť, dokonca sa smiala, čo dokazuje aj video z procesu. Hrozilo jej totiž 15 rokov, súd jej zmiernil trest kvôli dcére. Druhé dievčatko, ktoré sa v nemocnici našťastie zotavilo, jej úrady odobrali.


Médiá zverejnili desivé informácie o utýraní detí. V byte našli stopy, ktoré poukazujú na to, že od hladu jedli tapety a omietku zo stien, dokonca vlastné výkaly. Od zúfalstva trhali linoleum z podlahy a snažili sa vytvoriť medzeru pod dverami, aby unikli von.

Matka ich mala týrať už aj skôr. Údajne ich mučila kvôli peniazom. Jej cieľom bolo, aby vyzerali podvyživene a nezdravo. Ich fotografie chcela zverejniť na internete a od ľudí pýtať finančné dary.

Matka nechala malé deti zamknuté v byte 9 dní
Matka nechala malé deti zamknuté v byte 9 dní Foto: Profimedia
 

Komentáre ( 0)