02. 09. 2019 19:00 | USA/TV Markíza

Známa módna návrhárka nám prezradila, ako preživa so svokrovcami hurikán Dorian

Tí budú musieť za sebou zanechať všetok majetok, vláda nariadila evakuáciu.

Dajana Rodriguez.
Dajana Rodriguez. Foto: TV Markíza

Na príchod hurikánu sa na juhu Ameriky pripravujú aj Slováci. O svoje pocity a aktuálne informácie z Floridy sa s nami podelila známa módna návrhárka Dajana Rodriguez.

Vážnosť situácie si uvedomila v nedeľu (1 .9.) keď bola tankovať. „Museli sme hľadať pumpu, na ktorej ešte bol benzín. A to bol prvý moment, kedy som vedela, že sa niečo deje," opísala nám situáciu.

O deň neskôr boli prípravy na hurikán v plnom prúde. Vláda rozdala ľuďom vrecia, ktoré si mali naplniť pieskom navezeným na parkovisko. „Dávajú si ich k dverám, či garážam. Obávam sa, že nám to moc nepomôže, lebo bývame 100 metrov od pláže a podľa toho, čo hovoria, to bude všetko pod vodou," povzdychla si.

Dajana býva na Floride u svojich budúcich svokrovcov. Tí budú musieť za sebou zanechať všetok svoj majetok, vláda totiž nariadila evakuáciu.

„Hovoria, že sú zvyknutí, bývajú tu roky a nie je to prvý hurikán čo zažijú, ale vidím na nich, že sa trošku obávajú. bývame na polostrove ktorý je spojený mostom a ten most zavrú. Ak by sme tu zostali, neprídu sem žiadny hasiči ani záchranári, nikto," dodala.

 

Komentáre ( 0)