04. 09. 2019 11:22 | MINSK/jh

Julia (4) záhadne zmizla vo vlaku. Po 20 rokoch našla rodičov cez internet

To, čo za tie roky nedokázali policajti, sa jej priateľovi podarilo za pár dní.

Julia s biologickými rodičmi
Julia s biologickými rodičmi Foto: YouTube.com/east2west news

Neuveriteľný príbeh so šťastným koncom. Pred 20-timi rokmi záhadne zmizlo štvorročné dievčatko z vlaku a zľahla sa po ňom zem. Rodičia z Bieloruska po ňom zúfalo pátrali, bezradná bola aj polícia.

Fotografia Julie visela na všetkých vlakových staniciach, no nikto sa neozval. Týždne vystriedali mesiace a roky, rodičia ale nestrácali nádej. Verili, že ich dcéra žije. A zázraky sa niekedy stávajú, v tomto prípade určite.

Dnes už dospelá Julia Gorinová (24) sa pred rokmi záhadne dostala z Bieloruska až do Ruska. Tam ju umiestnili do detského domova a potom si ju adoptovala náhradná rodina.


Polícia po nej nepátrala v okolitých štátoch, preto boli neúspešní. Jej skutočných rodičov ale našiel jej priateľ Iľja Kryukov (31) cez internet. Do vyhľadávača zadal zopár základných slov (dieťa, Julia, 4 roky, vlak, stratená) a v jednom bieloruskom lokálnom periodiku našiel správu o nezvestnom dievčatku. Začal ďalej pátrať a upovedomil o tom aj políciu.

Veci sa dali rýchlo do pohybu a Julia sa stretla so svojimi biologickými rodičmi na policajnej stanici v Bielorusku. Testy DNA potvrdili, že je ich dcéra. Rodičia Viktor a Ľudmila Moiseenkovci boli nesmierne šťastní, hovoria o zázraku.

Julia sa neskôr stretla aj so svojimi skutočnými súrodencami. Má brata a staršiu sestru. Dokonca zistila, že je z nej už teda a má netere. Médiám prezradila, že plánuje zostať žiť v ruskom meste Razaň, ale svoju rodinu bude neustále navštevovať a zostane s nimi v kontakte, uviedol Daily Mail.