Live
Sledujte NAŽIVO: Robert Fico hovorí o tom, že na Slovensku pokračuje rozklad právneho štátu
Sledujte tu
05. 09. 2019 07:08 | DNIPRE/Daily Mail

Ako pes bol priviazaný o kreslo, ústa mal prelepené páskou. Chlapca ohavne týrala adoptívna matka

Žena pracovala ako riaditeľka školy, zverené mala aj ďalšie tri deti.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Otrasný prípad na Ukrajine. Matku obvinili z týrania osemročného syna. Celý prípad je ešte o to šokujúcejší, že žena pracovala ako riaditeľka školy.

Annu Zhitnikovú (56) zatkli po tom, ako policajti vnikli do jej bytu v Dnipre. Zavolali ich susedia. Muži zákona objavili malého adoptívneho syna Stasa pripútaného o kreslo. Chlapec sedel na zemi so zaviazanými očami a zviazanými rukami a nohami. Ústa mal prelepené lepiacou páskou. Okolo krku mal omotaný golier s kovovou retiazkou, ktorej druhá časť bola pripevnená ku kreslu, píše Daily Mail.

Ženu, ktorá si dokonca osvojila štyri deti, považovali jej susedia za starostlivého rodiča. Ich názor sa však dramaticky zmenil po tom, ako sa s nimi deti delili o podrobnosti každodenného života svojej rodiny.

„Deti nám ukázali obrázok Stasa nasnímaného na ich mobilnom telefóne," uviedla suseda. „Jeho zápästia a dolné nohy boli zviazané lepiacou páskou. Deti povedali, že ich matka Stasa zväzovala ako trest za hlasné rozprávanie. Zavolali sme políciu," dodala.

Stasa a jeho adoptívnych súrodencov vo veku štyri, šesť a 13 rokov, matke ihneď odobrali a umiestnili ich do zariadenia na sociálnu a psychologickú rehabilitáciu.

„Tieto deti boli pravidelne zneužívané ich náhradnou matkou," uviedla psychologička Maria Atroshkina. „Hrubo ich urážala a pripútávala. Matka mala tiež špeciálnu palicu, ktorou ich bila. Deti sú teraz navzájom veľmi spojené. Neustále sa objímajú a bozkávajú. Sú veľmi láskavé. Nikto z nich sa nechce stretnúť s matkou. Boja sa jej."

Malého chlapca podľa výpovedí detí žena takto mučila každý deň pred prácou. Ostatné deti sa na všetko pozerali. Jeho telo je pokryté modrinami, ktoré mu spôsobila náhradná matka.

Zhitniková však svoju vinu popiera a hovorí: „Nie som vinná. Pre tieto deti som urobila veľa. Môžu mi ich odobrať, nevadí mi to," povedala.

Prokurátorka je presvedčená, že žena si adoptovala deti len pre to, aby dostávala detské prídavky.

Na súdnom pojednávaní tyranku Annu obvinili zo zneužívania detí, mučenia, nezákonného pozbavenia osobnej slobody a zanedbávania rodičovstva. Prepustili ju do domáceho väzenia na dva mesiace. Ak ju uznajú vinnou, hrozí jej 10-ročné väzenie.

Komentáre ( 0)