05. 09. 2019 12:18 | PRAHA/jh

Adama nechali krvácať v nemocnici po operácii mandlí a skončil v kóme. Padli prvé obvinenia

Rodina sa súdi a žiada 22 miliónov českých korún.

Adam s matkou pred ambulanciou ORL v nemocnici
Adam s matkou pred ambulanciou ORL v nemocnici Foto: YouTube.com/CT

Českí policajti z Královohradeckého kraja začali trestné stíhanie troch ľudí a jednej spoločnosti v prípade malého Adama, ktorý po bežnej operácii mandlí skončil v kóme. V Pardubickej nemocnici ho nechali krvácať v roku 2017 následkom čoho takmer prišiel o život. Nakoniec skončil v kóme, čo zmenilo jeho život aj život celej jeho rodiny.

Viac o prípade sa dozviete v článku: Šokujúce video z nemocnice: Adamka nechali krvácať na chodbe, dva roky je v bdelej kóme.

Prípad polícia vyšetrovala pre podozrenie z ťažkého ublíženia na zdraví z nedbanlivosti. Rodina sa súdi a žiada 22 miliónov českých korún (vyše 850-tisíc eur), píše portál tn.cz.

Adam bol do ôsmich rokov zdravý. V roku 2017 išiel do nemocnice na bežnú operáciu mandlí. Po tom, ako začal krvácať a personál nemocnice úplne zlyhal, došlo k zástave srdca. Po oživovaní skončil s poškodeným mozgom v kóme.

Na video zázname z nemocnice je vidieť, že matka prišla s krvácajúcim chlapcom pešo až k ambulancii ORL. To už mal byť ale Adam na úplne inom oddelení, kde by mu urgentne pomohli.

Ambulancia ORL bola zamknutá, detská lekárka, ktorá išla okolo, sa na neho ani nepozrela a odišla preč. Bezradné boli aj sestričky. Zúfalá matky dokonca odpadla na lavičke.

Keď sa k Adamovi dostal ďalší lekár, bolo už neskoro. Bol v bezvedomí a museli bojovať o jeho život. Celý príbeh zdokumentovala Česká televízia. Pozrite si priložené video.


Komentáre ( 0)