12. 09. 2019 11:10 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2019 19:46 | TOKIO/Jana Habarová

Časť trnavských gymnazistov, ktorí pre tajfún uviazli v Tokiu, už je doma

Letia v skupinách dvomi lietadlami, z Viedne do Trnavy ich doviezli autobusy.

Členovia zboru Cantica Nova spievajú na letisku v Tokiu
Členovia zboru Cantica Nova spievajú na letisku v Tokiu Foto: TVNOVINY.sk

Trnavskí gymnazisti zo speváckeho zboru Cantica Nova, ktorí uviazli pre tajfún na letisku v Tokiu, sa konečne vrátili domov. Do lietadla sa dostali až po štyroch dňoch. Najskôr prespávali na letisku, potom sa presunuli na hotel v metropole Japonska, ktorý zaplatil predseda vlády Peter Pellegrini zo svojho rezervného fondu.

Letecká spoločnosť im nevedela vybaviť let tak, aby cestovali všetci spolu. Museli sa rozdeliť na dve skupiny. Člen organizačného tímu Peter Cák na sociálnej sieti zverejnil, že všetko ide podľa plánu, lietadlá nemeškajú, počasie je priaznivé a už smerujú do Viedne.

Prvá skupina odlietala z letiska Narita o 13.35 miestneho času. Druhá skupina nastúpila do lietadla na letisku Haneda o 14.05. Do Viedne by mali priletieť neskôr, o 23.10 (pre medzipristátie vo Frankfurte nad Mohanom).

Pre obe skupiny prišli autobusy Trnavského samosprávneho kraja. Druhá skupina si bude musieť na stretnutie s blízkymi počkať do zajtra, v Trnave by mali byť v nočných hodinách približne o 1.30 hod.

Prečítajte si aj: Uviaznutí gymnazisti na letisku v Tokiu spali, kde sa dalo.

 

 

Komentáre ( 0)