18. 09. 2019 11:05 | SAN FRANCISCO/kc

Rodinný výlet sa skončil tragédiou: Opitý milionár prešiel loďou vlastného syna (†11)

Burillo patrí v Kalifornii medzi najznámejších realitných agentov. Postavil viacero bytových komplexov v USA aj v Mexiku.

Na snímke vľavo loď, na ktorej došlo k tragédii.
Na snímke vľavo loď, na ktorej došlo k tragédii. Foto: reprofoto: YouTube/Primer Impacto

Mexický realitný magnát Javier Burillo zavinil smrť svojho 11-ročného syna. Tragický incident sa stal počas plavby na 10 metrov dlhom dvojmotorovom člne neďaleko Anjelskeho ostrova pri pobreží Kalifornie.

Burillo (57) sa vybral na výlet so svojimi synmi, a keď sa vracali do prístavu, do lodi nečakane narazila veľká vlna. Chlapci skončili vo vode, a keď ich otec chcel zachrániť, nešťastne ich prešiel loďou. Mladší zo synov (11) utrpel zranenia, ktorým neskôr podľahol. Staršieho previezli do nemocnice s hlbokými ranami na nohe, no časom by mal byť v poriadku. Píše o tom portál abcnews.com.

Polícia uviedla, že zatiaľ nie je jasné, či loď zrazila chlapcov hneď ako spadli do vody, alebo až pri následnom Burillovom manévrovaní.

Milionárovi priťažil fakt, že bol pod vplyvom alkoholu. Koľko presne nafúkal, polícia nespresnila.

Mexičan Burillo patrí v Kalifornii medzi najznámejších realitných agentov. Postavil viacero bytových komplexov v USA aj v Mexiku.

Burilla zadržali deň po tragédii, po vyplatení kaucie milión dolárov ho však prepustili. Mexičan žijúci v Kalifornii čelí obvineniu z neúmyselného zabitia a z riadenia lode pod vplyvom alkoholu. Vyšetrovanie prípadu je v plnom prúde a polícia sa snaží zistiť, ako rýchlo išla loď počas tragického momentu.