19. 09. 2019 11:34 | FLORIDA/rd

Psík zachránil rodinu z horiaceho pekla, sám pri tom zahynul

Zippy obetoval vlastný život pre záchranu druhých.

Zippy
Zippy Foto: YouTube/FOX 13

Hrdinský čin ho stál život. Po tom, čo v dome rodiny Butlerovcov v americkom meste Bradenton v štáte Florida cez noc vznikol požiar, vyplašený teriér Jack Russell menom Zippy začal štekať, čím prakticky celej rodine zachránil život. Píše CNN .

Leroy Butler, hlava rodiny, bol v čase požiaru v dome. Požiarny poplach len slabo signalizoval, že sa niečo deje. Zippyho štekanie bolo podľa neho hlasnejšie.

Keď sa mu podarilo dostať z domu deti, spozoroval, že jeden člen rodiny (Zippy) chýba. Hasiči prišli na miesto požiaru dve minúty pred druhou hodinou nadránom.

aaaa.jpg
aaaa.jpg
 

„Štvorčlennej rodine sa z horiaceho domu podarilo uniknúť vďaka psovi, ktorý ich upozornil na toto nebezpečenstvo. Bohužiaľ, psík zahynul," uviedli tamojší hasiči na svojom facebookovom profile.

Podľa vyšetrovateľov oheň vznikol v podkroví blízko klimatizácie, pričom zničil značnú časť domu. Butlerovcom už avizoval pomoc Červený kríž.

„Začíname prakticky od podlahy. Musíme uskutočniť rozsiahlu rekonštrukciu. Zippyho však, žiaľ, nenahradí nič. Obrovsky nám pomohol a veľmi nám bude chýbať," dodal Leroy.

Zdroj: Twitter/Kim Kuizon FOX 13 


Komentáre ( 0)