20. 09. 2019 11:30 | ATLANTA/TVNOVINY.sk

Ľudia kričali od hrôzy. Lietadlo plné cestujúcich sa prepadlo o deväť kilometrov

Telefonovali svojim príbuzným a lúčili sa s nimi.

Cestujúci v lietadle si mysleli, že havarujú
Cestujúci v lietadle si mysleli, že havarujú Foto: CNN/YouTube.com

Panika na palube lietadla spoločnosti Delta Airlines. Stroj s desiatkami cestujúcich sa v priebehu pár minút prepadol o deväť kilometrov! Ľudia kričali od hrôzy a tí odolnejší telefonovali svojim príbuzným, aby sa s nimi rozlúčili.

Dramatickú situáciu zažili cestujúci na linke z americkej Atlanty do Fort Lauderdale. Stroj bol práve v polovici svojej cesty, keď odrazu klesol z nadmorskej výšky 12 kilometrov na niečo vyše tri kilometre, informuje portál dailymail.co.uk.

„Z ničoho nič som pocítil, ako sa lietadlo v jednej chvíli prepadlo," opísal minúty hrôzy Harris Dewoskin.

Ten okamžite telefonoval svojej priateľke, aby jej oznámil, že na palube lietadla sa dejú čudné veci.

„Jedna z letušiek do palubného mikrofónu opakovala: Neprepadajte panike, neprepadajte panike. Malo to však opačný výsledok. Ľudia boli ešte hysterickejší," dodal.

Po chvíli vypadli z batožinového priestoru kyslíkové masky. Ďalší z pasažierov v tej chvíli objal svojho syna a opakoval mu, že ho má rád.

Po asi siedmich minútach dráma na palube skončila. Lietadlo bezpečne pristálo namiesto Fort Lauderdale v Tampe, kde ho technici okamžite podrobili dôkladnej prehliadke. Letecká spoločnosť neskôr uviedla, že incident spôsobil „nepravidelný tlak v kabíne lietadla".

Panika na palube lietadla Delta Airlines


Komentáre ( 0)