20. 09. 2019 15:00 | ČESKO/ nt

Dievča sa pochválilo videom, na ktorom hádže psa do vzduchu. Môže mu tak vážne ublížiť

Veterinár je zhrozený. Podľa advokáta by to mala riešiť polícia.

pes.jpg
pes.jpg

Na sociálnej sieti sa objavilo video, na ktorom je zachytené dievča, ktoré vyhadzuje psa do vzduchu. Dievča sedí na pohovke vychadzujúc do vzduchu čivavu, ktorá občas urobí aj premety. Náramne sa pri tom zabáva, len psíkovi nie je do smiechu.

Video trvá 20 sekúnd a psíka počas toho vyhodí do vzduchu šesťkrát. "Takéto správanie je veľmi nebezpečné. Pri každom zachytení psíka dochádza k otrasom orgánov, ktoré sa môžu poškodiť. Predovšetkým je v ohrození močový mechúr a obličky," povedal pre TN.cz veterinár Ivan Stuchlík.

Najväčšou hrozbou je ale otras mozgu. Čivavy nemajú uzatvorenú fontanelu na hlavičke. Môže dôjsť aj k poškodeniu mozgu a psík môže upadnúť do bezvedomia. Zviera môže aj zomrieť, predovšetkým pokiaľ spadne na zem," dodal Stuchlík.

K prípadi sa vyjadril aj advokát Ján Černý, podľa ktorého je možné tento skutok považovať za trestný čin týrania zvierat. "Dievčaťu priťažuje aj skutočnosť, že to prezentuje na videu, a teda verejne. Páchateľovi takéhoto trestného činu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," vysvetlil advokát a dodal, že prípadom by sa určite mala zaoberať polícia.

Komentáre ( 0)