24. 09. 2019 09:45 | PRAHA/jh

Tragická nehoda v Česku: Vodič mustangu sa bráni, že sa nepretekali. Rodine zosnulého poslal odkaz

Pri nehode zomrel generál vojenskej tajnej služby Milan Jakubů.

Nehoda pri Špindlerovom Mlyne
Nehoda pri Špindlerovom Mlyne Foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn (JPO II)/Facebook

Brutálna nehoda, ktorá vyvolala v Česku veľké vášne, má zaujímavé pokračovanie. Muž, ktorého svojou nezodpovednou jazdou zrejme zabil vodič športového auta, bol generál vojenskej tajnej služby Milan Jakubů (†49).

Oranžový športiak šoféroval amatérsky pretekár Vojtěch Ch. (30), ktorý mal vo vozidle aj 12-ročné dieťa. Po tragickej nehode skončili obaja v nemocnici.

Ako uviedol portál tn.cz, podarilo sa im kontaktovať vodiča mustangu, ktorý zrážku pri Špindlerovom Mlyne spôsobil. Bráni sa, že sa na ceste s nikým nepretekal. Polícia prípad vyšetruje a prosí o pomoc aj verejnosť.

Prečítajte si aj: Pri Špindlerovom mlyne sa pretekali športiaky. Mustang v protismere napálil do Škody, jej vodič zomrel

Nehoda pri Špindlerovom Mlyne
Nehoda pri Špindlerovom Mlyne Foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn (JPO II)/Facebook
 

Údajní svedkovia tvrdia, že sa na ceste pretekali dve autá. Vodič oranžového mustangu sa zrazil s modrou Škodou Rapid.

„Áno, bohužiaľ som to auto šoféroval. Som ešte v nemocnici. Všetko riešime s políciou. Špekulácie, že oranžový mustang bol pred červeným, sú nezmysel. Oranžový bol celý čas za červeným. Na internete sa objavilo rôzne špekulácie a naozaj nemá zmysel sa nimi zaoberať. Sú to ľudia, ktorí k tomu nemajú čo povedať," uviedol Vojtěch CH.

„My sme sa nepretekali, nedochádzalo tam k predbiehaniu. Boli sme za sebou, viezol som syna vodiča toho červeného auta," tvrdí zranený vodič. „Tá nehoda sa nemala stať. Príbuzným by som chcel odkázať úprimnú sústrasť. Mrzí ma to, chcel by som byť tej rodine čo najviac nápomocný, pretože je to neodpustiteľné," dodal.

Polícia prípad vyšetruje, zatiaľ nepadli žiadne obvinenia. Riešia dva prípadné skutky, tragickú nehodu a možné porušenie bezpečnostných predpisov.

Nehoda sa stala v sobotu popoludní. V modrej Škode sa zranila aj spolujazdkyňa, ktorú odviezol do nemocnice záchranný vrtuľník. Utrpela vážne zranenia.

Nehoda pri Špindlerovom Mlyne
Nehoda pri Špindlerovom Mlyne Foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn (JPO II)/Facebook
 

 
 

Komentáre ( 0)