05. 10. 2019 07:00 | BERLÍN/TV Markíza

Mimoriadne smutný príbeh z Nemecka: Mŕtvy muž ležal vo svojom byte dlhých osem rokov

Nebol to úplne typický samotár a introvert. Často sa stretával so susedmi.

Bytovka, kde našli mŕtveho Nemca po rokoch.
Bytovka, kde našli mŕtveho Nemca po rokoch. Foto: TVNOVINY.sk

Mimoriadne smutný príbeh z Nemecka. Mŕtvy muž ležal bez povšimnutia vo svojom byte dlhých osem rokov. Jeho pozostatky našli hasiči náhodou, keď evakuovali obyvateľov budovy, ktorá začala horieť.

Heinz (†59) pracoval v pekárni, keď odišiel do predčasného dôchodku. Nebol to úplne typický samotár a introvert. Často sa stretával so susedmi, napríklad, keď venčil psa Linusa. O to smutnejší je fakt, že o jeho smrti dlhých osem rokov nikto netušil.

Podľa susedov vraj nie je pravda, že si naňho nespomenuli. Kvôli zápachu volali aj na políciu. Tí, ale jeho byt neskontrolovali. Prečo? To sa už zrejme nikdy nedozvieme.

"Pýtala som sa na úradoch, či zomrel, ale povedali, že túto informáciu mi povedať nemôžu," reagovala susedka.

Nemohli jej to povedať, lebo ani úrady o ničom netušili. Záhadu rozlúskli až po dlhých rokoch hasiči, keď museli evakuovať budovu. Nenašli len jeho pozostatky. Od hladu zomrel aj jeho štvornohý spoločník, ktorého našli v byte tiež.

Susedia videli, že jeho auto chátra pred domom a zrejme museli počuť aj zavýjanie hladujúceho psa. Prečo nikto do bytu nevošiel a nepresvedčil sa na vlastné oči, sa už môžeme len domnievať.

Minimálne poštovú schránku nebohého dôchodcu niekto chodil pravidelne vyberať.

Viac uvidíte v reportáži

 

Komentáre ( 0)