08. 10. 2019 13:25 | PRAHA/jh

Češku zadržali v Brazílii za pašovanie kokaínu. Mala so sebou dvojročnú dcérku

Žena má tri deti. Kam umiestnili jej najmladšiu dcéru zatiaľ nie je známe.

Luciu T. zadržali v Brazílii za pašovanie drog
Luciu T. zadržali v Brazílii za pašovanie drog Foto: Facebook/Lucia T.

Polícia v brazílskom Sao Paulo zadržala 11. septembra Češku Luciu T., ktorá chcela prepašovať drogy do Thajska. Našli ich ukryté v obraze a v šachovnici. Na dovolenku do Brazílie išla aj so svojou dvojročnou dcérkou, uviedol portál tn.cz.

Lucia T. pochádza z Moravskosliezskeho kraja. O dovolenke do Brazílie sa zmienila aj na sociálnej sieti. Zverejnila hneď niekoľko fotografií z veľkomesta, kde bola aj so svojou najmladšou dcérou.

Češka je obvinená z pašovania kokaínu. Podľa denníka SBT Jornalismo je podozrivá zo spolupráce s medzinárodným gangom obchodujúcim s drogami.

Luciu mala štátna polícia sledovať už dlhšiu dobu, nakoľko bola v Sao Paule už niekoľko týždňov. Pri razii v hoteli, kde žena bývala, našli repliku obrazu Poslednej večere od da Vinciho a šachovnicu, v ktorých boli drogy. Podľa miestnych médií Lucia polícii tvrdila, že drogy do Ázie pašovať nechcela.

Podľa jej známych Lucia veľmi nepracovala a často cestovala do exotických krajín. Ešte má dve staršie deti, ktoré zostali v Česku u príbuzných.

Ministerstvo zahraničia ČR sa k prípadu ešte nevyjadrilo. Zatiaľ nie je známe ani to, kam umiestnili dvojročné dievčatko.

Lucia T. s dcérkou
Lucia T. s dcérkou Foto: LuciaT./Facebook
 

Komentáre ( 0)