09. 10. 2019 13:00 | PARDUBICE/jh

Ďalší škandál českej nemocnice: Po Adamkovi, ktorý zostal v kóme, pochybili aj pri novorodencovi

Neskoro mu podali antibiotiká a dieťa má teraz trvalé následky.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Pardubická nemocnica čelí ďalšiemu vážnemu pochybeniu personálu. Po medializovanom prípade Adamka, ktorý zostal v kóme po bežnej operácii mandlí, má nemocnica ďalší problém. Lekári urobili vážnu chybu pri novorodencovi, ktorý sa narodil v júni tohto roka. Neskoro mu podali antibiotiká a dieťa má teraz trvalé následky.

Prečítajte si prípad o Adamovi: Adama nechali krvácať v nemocnici po operácii mandlí a skončil v kóme. Padli prvé obvinenia

Novorodenec mal po pôrode v krvi streptokoka a okamžite mu mali nasadiť antibiotiká. Lieky dieťa dostalo až po niekoľkých hodinách. Štyri mesiace od jeho narodenia je zrejmé, že je dieťa zdravotne postihnuté. Jeho vývoj sa totiž zastavil.

Podľa informácií portálu idnes.cz si nemocnica chybu priznala. V súčasnosti navyše čelí vážnym obvineniam v prípade Adama, ktorého nechali krvácať na chodbe a dnes je chlapec v kóme.

Situáciu v nemocnici rieši aj vedenie kraja. „S novými zisteniami musia prísť aj adekvátne reakcie. Podľa súčasných informácií chyby nastali, personálne zmeny sú preto nevyhnutné," uviedol poradca pre zdravotníctvo Ladislav Valtr.

Pardubická nemocnica čelí obvineniam z ťažkého ublíženia na zdraví. Obvinené sú aj dve sestry a detská lekárka. Personálu hrozia až štyri roky za mrežami.

Komentáre ( 0)