18. 10. 2019 17:15 | AMSTERDAM/TV Markíza

V pivnici v Holandsku roky väznili šesť detí: Obvinili ďalšieho muža, bol to ich vlastný otec

Údajne čakali na koniec sveta vo viere, že sú jediní vyvolení.

Dom, v ktorom väznili deti.
Dom, v ktorom väznili deti. Foto: TVNOVINY.sk

Polícia rozpletá šokujúci prípad z Holandska. Zatkla a obvinila ďalšieho muža, ktorý spolu so starším Rakúšanom roky držali v pivnici rodinného domu šesť detí. Holanďan je podľa vyšetrovateľov ich vlastný otec.

Deväť rokov prežilo v pivnici domu šesť detí. Momentálne majú od 16 do 25 rokov. Jednému z nich sa tento týždeň podarilo utiecť. V miestnej krčme potom porozprával o svojom väznení.

„Muž, ktorého sme zatkli, je v príbuzenskom vzťahu s ďalšími šiestimi osobami, ktoré sme objavili v dome. Zatknutý muž je skutočne ich otec," reagovala hovorkyňa polície Evelien Aageenburg.

Muž (67) väznil svoje deti spolu s ďalším 58-ročným Rakúšanom, ktorý si celý statok prenajímal. Polícia objavila v dome skriňu, za ktorou bola tajná chodba vedúca do pivnice.

Matka detí údajne zomrela už veľmi dávno. Prečo otec spolu s ďalším mužom držali deti v izolácií nie je známe. Údajne ale čakali na koniec sveta vo viere, že sú jediní vyvolení. Zároveň mali byť aj členmi sekty. Na Jozefa, 58-ročného Rakúšana si spomína jeho bývalý sused. Vraj bol náboženský fanatik a jedného dňa nečakane z Rakúska zmizol.

V dome hrôzy stále špecializovaný tím zhromažďuje dôkazy. S väznenými pracujú psychológovia a psychiatri. Miestni ľudia stále nedokážu uveriť, že sa im niečo také stalo priamo pod oknami.

Toto nie je jediná kauza krutého väznenia svojich blízkych. Najznámejší prípad je takisto spojený s Rakúskom. Josef Fritzl vo svojom dome 24 rokov väznil a znásilňoval v pivnici vlastnú dcéru. Tá porodila sedem detí, ktoré až do vyslobodenia nevideli denné svetlo.

 

Komentáre ( 0)