21. 10. 2019 09:00 | DALLAS/TASR

Desivé no úchvatné zábery: Dallasom sa v noci prehnalo tornádo, osvetľovali ho blesky

Bez elektriny zostalo 112-tisíc ľudí.

Dallasom sa prehnalo tornádo.
Dallasom sa prehnalo tornádo. Foto: reprofoto/ENEX

Texaské mesto Dallas zasiahlo v nedeľu večer tornádo, ale úradom nehlásili žiadne obete na životoch ani vážne zranenia. Materiálne škody spôsobené prírodným živom ešte len odhadujú, uviedli v pondelok predstavitelia Dallasu. Citovala ich tlačová agentúra AP.

Podľa texaskej elektrárenskej spoločnosti Oncor postihli výpadky elektriny takmer 112.000 zákazníkov. Učebne zatvorilo v pondelok šesť univerzitných areálov dallaského školského okresu, ale aj ďalšie školy.

 

Miestne médiá napísali, že poškodených bolo niekoľko domov a sídiel firiem, popretŕhalo sa elektrické vedenie a ulice boli pokryté konármi stromov. Mesto v tlačovej správe uviedlo, že prišli správy o únikoch plynu severne od dallaského predmestia Walnut Hill. V doprave nefungujú ani svetelné signály.

Radnica Dallasu pripravuje otvorenie núdzových prístreškov pre ľudí. Dallaskí hasiči zasahovali pri páde budovy, z ktorej stihlo ujsť do bezpečia sedem ľudí. Reagovali aj na početné telefonáty od ľudí, ktorým doma spôsobilo zranenia rozbité sklo.

Komentáre ( 0)