21. 10. 2019 13:00 | PORTLAND/kc

Hrdinský čin učiteľa: Študenta s brokovnicou odzbrojil tým najlepším spôsobom

V brokovnici vraj bol iba jeden náboj a zrejme bola zaseknutá.

Učiteľ odzbrojil študenta s brokovnicou.
Učiteľ odzbrojil študenta s brokovnicou. Foto: reprofoto: YouTube/The Oregonian

Futbalového trénera zo strednej školy v americkom Portlande oslavujú ako hrdinu. Keanon Lowe riskoval život, keď veľmi citlivým spôsobom odzbrojil študenta s psychickými problémami, ktorý prišiel do školy s brokovnicou.

Incident sa odohral ešte v máji tohto roku, no video zachytávajúce ako došlo k spacifikovaniu ozbrojeného žiaka sa objavilo iba pred pár dňami. Pôvodne totiž médiá informovali, že Lowe ho odzbrojil pomocou chvatu. Video odhalilo, že postupoval veľmi pokojne a študenta so zbraňou objal a snažil sa ho upokojiť. Zbraň mu zobral a ďalší pedagóg pribehol, aby ju odniesol.


Ako sa ukázalo neskôr, študent Angel Granados Diaz nemal v úmysle útočiť na spolužiakov a zbraň mal v pláne obrátiť proti sebe. Spolužiakovi sa predtým mal zveriť so svojimi problémami, ktoré chcel riešiť samovraždou.

Keanon Lowe, tréner futbalového tímu na Parkrose High School, uviedol, že keď sa študent upokojil, sadli si na dlážku a čakali tak až do príchodu polície.

„Bolo mi ho veľmi ľúto. Mladí ľudia často nevedia, čo činia. Uvedomia si to, až keď je neskoro," uviedol Lowe pre portál CNN.

Policajné vyšetrovanie ukázalo, že Diaz nemal v úmysle použiť zbraň proti spolužiakom a ani s ňou na nikoho nemieril. V brokovnici vraj bol iba jeden náboj a zrejme bola zaseknutá. Za nezákonnú držbu zbrane ho pred týždňom odsúdili na tri roky podmienečne. Súd taktiež nariadil, aby sa podrobil liečbe na psychiatrickej klinike.

Komentáre ( 0)