23. 10. 2019 11:00 | PAKISTAN/tvnoviny.sk

Právnik pašeráčky Terezy jej poriadne zavaril. Táto chyba jej môže predĺžiť väzenie

Češku minulý rok v januári chytili v Pakistane s takmer deviatimi kilami heroínu v kufri.

Češka Tereza Hlůšková.
Češka Tereza Hlůšková. Foto: TASR/AP

Právnik pašeráčky Terezy Hlůškovej (23) jej poriadne zavaril. Táto chyba jej môže predĺžiť väzenie. V Pakistane si na súd ešte zrejme počká, keďže k jej vypočúvaniu sa ani nedostali. A to údajne pre chybu koncipienta.

Súd sa v týchto dňoch navyše venuje staršiemu prípadu, a tak si Češka musí na pojednávanie znova počkať. Píše o tom blesk.cz.

Koncipient nepodal žiadosť o konanie včas. „Tereza má jednoducho smolu,“ reagoval Terezin právnik. Podal ale žiadosť o zrýchlené konanie.

Teraz záleží na tom, či súd schváli zráchlené konanie. Potom by bolo rozhodnuté v najbližšim čase, ak by sa to naopak nepodarilo schváliť, celý proces sa môže natiahnuť až o päť mesiacov.

České ministerstvo zahraničia nemá ďalšie informácie k tomuto prípadu. „Zástupcovia českého velvyslanectva boli dnes  informovaní, že náhradný termín za zrušené konanie zo dňa 7. 10. zatiaľ nestanovili,“ dodala hovorkyňa rezortu Zuzana Štíchová.

Tereza sa v Pakistane odpykáva trest za pašovanie drog, dostala osem rokov a osem mesiacov. Minulý rok v januári ju chytili s takmer deviatimi kilami heroínu v kufri. Od septembra sa obracia na odvolací súd.

Komentáre ( 0)