29. 10. 2019 06:20 | MEXIKO/TASR

Otrasný nález v Mexiku. Polícia objavila morbídny oltár z ľudských lebiek

Našli aj 40 ľudských sánok, ktoré však pravdepodobne nepatria k lebkám.

Nájdená lebka.
Nájdená lebka. Foto: TV Markíza

Mexické úrady chcú pomocou testov DNA zistiť identitu a pôvod 42 ľudských lebiek, ktoré miestny drogový gang použil na ozdobenie morbídneho oltáru. V noci na utorok o tom informovala agentúra AP.

Hromada lebiek tvorila podľa AP súčasť oltáru, podobného tým, aké pri svojich rituáloch používajú afro-karibské kulty. Mexická prokuratúra v tejto súvislosti ďalej spresnila, že počas policajného zásahu bolo v okolí oltáru nájdených aj 40 ľudských sánok, ktoré však pravdepodobne nepatria k lebkám, ako aj 31 "dlhých" kostí z rúk alebo nôh.

Výsledky testov DNA budú podľa primátorky Mexika Claudie Sheinbaumovej porovnané s informáciami zo zoznamov nezvestných osôb, pričom zatiaľ nie je zrejmé, či kosti patrili obetiam gangov alebo boli ukradnuté z hrobov.

Počas policajného zásahu, na ktorom sa minulý týždeň v chudinských štvrtiach hlavného mesta Mexika zúčastnili stovky príslušníkov bezpečnostných zložiek, boli okrem kostí objavené aj dve laboratóriá na výrobu metanfetamínu, zbrane, granáty a takmer dve tony marihuany.