06. 11. 2019 13:06 | SALINAS/kc

Útek ako z filmu: Dvojica nebezpečných vrahov našla slabé miesto v zabezpečení väznice

Obaja muži ešte iba čakali na svoje súdne procesy.

Santos Samuel Fonseca (21) a Jonathan Salazar (20) zrejme presne vedeli, kde majú preraziť stenu.
Santos Samuel Fonseca (21) a Jonathan Salazar (20) zrejme presne vedeli, kde majú preraziť stenu. Foto: YouTube/KPIX CBS SF Bay Area, koláž: tvnoviny.sk

Väznice v USA patria medzi najlepšie strážené zariadenia tohto typu na svete, no z času načas sa v médiách objaví správa o úteku. Najnovší prípad sa stal v kalifornskom meste Salinas, južne od San Francisca.

Dvaja muži, obvinení z vrážd v separátnych prípadoch, spojili svoje sily a podarilo sa im nájsť slabé miesto v zabezpečení väznice. Informoval o tom portál New York Post.


Santos Samuel Fonseca (21) a Jonathan Salazar (20) zrejme presne vedeli, kde majú preraziť stenu. Na toalete, mimo dohľadu kamier, urobili otvor široký 55 centimetrov, cez ktorý sa dostali do nestráženého priestoru, kde sa nachádzali inžinierske siete.

Prejsť cez stiesnené priestory pre nich nebol problém, obaja totiž sú nižšieho vzrastu a majú útle postavy. Dostali sa až k poklopu, cez ktorý prešli do zadnej časti väznice, kde neboli ploty s ostnatým drôtom.

Miestny šerif varoval verejnosť, že Fonseca a Salazar sú ozbrojení a nebezpeční. Za akékoľvek informácie, ktoré by pomohli pri pátraní, vypísali odmenu päťtisíc dolárov. Obaja muži ešte iba čakali na svoje súdne procesy.

Komentáre ( 0)