07. 11. 2019 17:05 | /TV MARKÍZA

Nemecká Lufthansa koncom pracovného týždňa ruší tisícky letov

Dôvodom je dvojdňový štrajk zamestnancov, ktorí požadujú okrem iného aj zvýšenie platov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Nemecká Lutfhansa ruší vo štvrtok a aj piatok až 1300 letov. Výpadok pocítia desiatky tisíc cestujúcich. Dôvodom je dvojdňový štrajk zamestnancov, ktorí požadujú okrem iného aj zvýšenie platov.

Spoločnosť Lufthansa vopred ohlásený štrajk odsúdila už v pondelok. Zabrániť sa mu pokúsila dokonca na pracovnom súde vo Frankfurte nad Mohanom, ale tam neuspela. Štrajk by sa nemal dotknúť dcérskych spoločností Lufthansy ako Eurowings, alebo Germanwings. Napriek tomu si ale odborári vyhradili právo v prípade potreby rozšíriť svoj protest aj na ne.

Odborový zväz UFO, ktorý zastupuje palubný personál leteckej spoločnosti Luthansa požaduje lepšie mzdy a dôchodky a taktiež aj uznanie svojho právneho štatútu. Podľa odborárov sa výška príplatkov v spoločnosti nemenila už viac ako 20 rokov. Problémom sú takisto mladí ľudia, ktorí pre nízky plat odchádzajú za prácou inam.

Spoločnosť Lufthansa tak bola vo štvrtok nútená zrušiť 700 letov. V piatok to bude ďalších 600. Celkovo by mal štrajk zasiahnuť približne 180 tisíc cestujúcich.

V reakcii na štrajk spoločnosť Lufthansa ponúkla cestujúcim možnosť zmeniť svoje lety bezplatne.

 

Komentáre ( 0)