12. 11. 2019 08:30 | TEXAS/tvnoviny.sk

Žena si vyberala v lekárni lieky. Tam zistila, že je vlastne mŕtva

Teraz čaká, kým ju úrady opäť "oživia".

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Profimedia.sk

Úrady z nej za niekoľko sekúnd urobili mŕtvu ženu a spôsobili jej tak nemalé problémy. Sherry Ellisová zistila, že zomrela deň po Halloweene. 73-ročná seniorka z Texasu sa o tom dozvedela tak, že si vyberala v lekárni lieky na predpis. Jej platobnú kartu zamietli, čo jej bolo divné, keďže jej ju len nedávno vydali.

Išla teda do banky a po niekoľkých telefonických hovoroch Ellis zistila, že ju úrad sociálneho zabezpečenia vyhlásil za mŕtvu, informuje CNN.

„Keď bola moja banková karta všade odmietnutá, nemohla som si vybrať peniaze, kúpiť lieky, jedlo, nemohla som robiť nič. Neviem, ako dlho som bola mŕtva, než som to zistila," povedala seniorka.

Zrušili jej tiež zdravotné poistenie a teraz musí čakať, kým ju úrady znovu "oživia". To sa však kvôli byrokracii môže poriadne pretiahnuť. "Vydala som sa na ich najbližšiu pobočku, ale povedali mi, že oživenie môže trvať až 45 dní," hovorí.

Do rúk síce dostala list, kde úrad vysvetlil, že je Ellisová živá, paradoxne bol však na nič, pretože v systémoch lekární a bánk je stále vedená ako mŕtva.

ZDROJ: Twitter/Amir Vera

"Pre celý svet som mŕtva, pritom som stále tu. Je to dosť smutný pocit," opisuje seniorka svoje pocity a vysvetľuje, že s manželom poslednú dekádu žijú od výplaty k výplate a peňazí rozhodne nemajú nazvyš.

Potom, čo sa smutná žena zverila so svojím príbehom spravodajskej stanici CNN, veci sa dali do pohybu. "Odblokovali mi kartu a obnovili poistenie, ale viac informácií sa ku mne zatiaľ nedostalo. Pritom, keď sa na úrade stala chyba v niekoľkých sekundách, nerozumiem tomu, prečo rovnako rýchlo nejde vyriešiť," dodáva Ellisová.

Na internetových stránkach úrad uvádza, že ak niekto objaví podobnú chybu, má bezodkladne navštíviť najbližšiu pobočku s aspoň jedným dokladom totožnosti.

Komentáre ( 0)