Mimoriadna správa
Počet mŕtvych v Taliansku prekročil 10-tisíc
Viac v článku
14. 11. 2019 06:19 | SYDNEY/TASR

Lesné požiare si v Austrálii vyžiadali už štyri obete

V súčasnosti horí viac ako 100 požiarov, avšak dočasné zlepšenie poveternostných podmienok znížilo nebezpečenstvo, ktoré požiare predstavujú.

Požiar v Austrálii.
Požiar v Austrálii. Foto: TASR/Australian Broadcasting Corporation via AP

Už štyri ľudské životy si vyžiadali ničivé lesné požiare vo východnej Austrálii. Bilancia stúpla po tom, ako sa našlo telo muža v spálenej oblasti buša, informovala vo štvrtok miestna polícia.
Obyvatelia našli telo neďaleko mesta Kempsey v štáte Nový Južný Wales. Podľa polícia ide zrejme o 58-ročného muža, ktorý býval v chatke. Naposledy ho videli v piatok.

Aj ďalšie tri osoby padli za obeť lesným požiarom v Novom Južnom Walese. Ten je štátom najviac postihnutým požiarmi, ktoré vypukli na východnom pobreží minulý týždeň. Požiare vypálili viac ako milión hektárov pôdy a poškodili alebo zničili stovky domov.

Podľa agentúry AFP sa majú podmienky v Novom Južnom Walese a Queenslande cez víkend zhoršiť, keďže sa očakáva zvýšenie teplôt a zosilnenie vetra. V súčasnosti horí viac ako 100 požiarov, avšak dočasné zlepšenie poveternostných podmienok znížilo nebezpečenstvo, ktoré požiare predstavujú, a obyvatelia sa vracajú do svojich príbytkov, aby zistili, čo z nich zostalo.

Komentáre ( 0)