15. 11. 2019 10:20 | USA/jh

Tínedžera odsúdili na doživotie. Keď mal 14, zastrelil svojho otca a malého chlapca (†6)

Dnes už 17-ročný chlapec strávi zvyšok života vo väzení.

Jesse Osborne na súde
Jesse Osborne na súde Foto: TASR/AP

Pred tromi rokmi zasiahla mestečko Townville v Južnej Karolíne hrozná tragédia. Vtedy 14-ročný chlapec zastrelil svojho otca a následne aj 6-ročného školáka na ihrisku. Dnes má páchateľ Jesse Osborne 17 rokov a súd ho odsúdil na doživotie.

Sudca vo svojej reči uviedol, že tínedžer sa dopustil nehorázneho zločinu a prejavil nad vraždami iba malú ľútosť, uviedol portál usatoday.com.

Do základnej školy, kde k streľbe došlo, chodil aj samotný Osborne. Doživotný trest požadovali aj riaditeľ školy, učitelia, ktorí boli v ten deň s deťmi na ihrisku, rodičia zabitého chlapca, dokonca aj tínedžerov vlastný strýko.


Sedemnásťročného Osborna súdili ako dospelého a po priznaní si viny mu hrozilo najmenej 30 rokov za mrežami. Napokon dostal ale najvyšší trest.

V osudný deň strelec zabil svojho otca, potom odišiel do školy, kde postrelil dve deti a jednu učiteľku. Jeden chlapec vážnemu zraneniu podľahol. Po zásahu do nohy mal porušenú hlavnú tepnu, stratil množstvo krvi, čo viedlo k závažnému poškodeniu mozgu až smrti.

Matka Jessiho Osborna na súde
Matka Jessiho Osborna na súde Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)