18. 11. 2019 14:56 , článok bol aktualizovaný 18. 11. 2019 17:04 | TOULOUSE/TASR

Nešťastie vo Francúzsku: Most sa zrútil do rieky aj s tromi autami, hlásia najmenej jednu obeť

V kritickom okamihu boli na moste tri vozidlá.

Zrútenie mosta na juhozápade Francúzska si vyžiadalo najmenej jednu obeť.
Zrútenie mosta na juhozápade Francúzska si vyžiadalo najmenej jednu obeť. Foto: Reuters

Jednu obeť a piatich ľahko zranených si vyžiadalo v pondelok zrútenie visutého mostu nad riekou Tarn na juhozápade Francúzska. Najmenej jedna osoba je stále nezvestná. Informoval o tom spravodajský portál France Info, ktorý sa odvolal na prefektúru departementu Haute-Garonne.

Prefektúra potvrdila, že obeťou je 15-ročné dievča, dodal spravodajský portál France Info.
Medzi piatimi zranenými sú aj dvaja zasahujúci hasiči.

Kovový visutý most spájal mestá Mirepoix-sur-Tarn a Bessieres, ležiace približne 30 kilometrov severne od mesta Toulouse. Most sa zrútil z 19-metrovej výšky do rieky Tarn v pondelok krátko po 08.15 h SEČ.

V kritickom okamihu boli na moste tri vozidlá: osobné auto, kamión a dodávka. Úrady momentálne preverujú, či sa na moste nenachádzalo aj ďalšie auto. Očití svedkovia uviedli, že krátko pred zrútením po moste prešiel autobus so školákmi. Na mieste zasahuje 80 hasičov a potápačov a tri vrtuľníky.

Tento most cez rieku Tarn bol postavený v roku 1935. V roku 2003 na ňom prebiehali opravárenské práce. Most bol pravidelne udržiavaný a kontrolovaný.

Portál France Info uviedol, že posledná štátnym úradom vykonaná inšpekcia mostnej konštrukcie sa uskutočnila v roku 2017, pričom sa nenašli žiadne nedostatky.

Ako uviedol Georges Méric, predseda zastupiteľstva departementu Haute-Garonne, regionálne úrady most kontrolovali každý rok, naposledy koncom roku 2018. Najbližšia previerka sa mala konať o niekoľko týždňov. Most mal maximálnu nosnosť 19 ton.  Podľa France Info most nebol v zozname stavieb, ktorých technický stav si vyžaduje osobitnú pozornosť.

 

Komentáre ( 0)